تهران کسب

آموزش رایگان HTML و CSS

آموزشی

10 دی 1399 209 بازدید
تهران کسب

آموزش رایگان HTML و CSS

HTML چیست؟

HTML (مخفف عبارت Hyper Text Markup Language) یک زبان نشانه‌گذاری استاندارد برای ایجاد صفحات وب است. یادگیری این زبان بسیار آسان است.

HTML ساختار صفحات وب را تعیین می‌کند.

در گذشته مقاله‌ کاملی جهت معرفی زبان HTML نوشته‌ایم. اگر از قبل با این زبان آشنایی ندارید توصیه می‌کنیم که حتما این مقاله را بخوانید.

CSS چیست؟

CSS (مخفف عبارت Cascading Style Sheets) زبانی است جهت استایل‌دهی به صفحات وب. در واقع CSS تعیین می‌کند که یک عنصر HTML چگونه باید در صفحه نمایش داده شود. CSS دستورات گسترده‌ای دارد که در این آموزش سعی می‌شود تا سطح خوبی از این زبان تدریس شود.

CSS حجم کارها را کم می‌کند و به شما این اجازه را می‌دهد تا استایل صفحات مختلف را بصورت یکجا و همزمان مدیریت کنید.

در گذشته مقاله جامعی جهت معرفی CSS منتشر کرده‌ایم. اگر از قبل با این زبان آشنایی ندارید توصیه می‌کنیم که حتما این مقاله را بخوانید.

یک مثال ساده برای درک بهتر کارایی زبان‌های HTML و CSS

اگر مراحل ساخت یک وبسایت را به مراحل ساخت یک ساختمان تشبیه کنیم، با استفاده از زبان HTML می‌توان اسکلت و ساختار این ساختمان را ساخت. اما برای اینکه بتوانیم تعیین کنیم رنگ دیوار‌های داخلی، نمای ساختمان و… چگونه باشد (استایل‌دهی) باید از زبان CSS استفاده کنیم.

 

دوره آموزش رایگان html5 و css3

این آموزش رایگان HTML و CSS را تقدیم میکنیم به کاربران ادمین سایت که بارها درخواست ارائه این آموزش را از ما داشتند. از قسمت درس‌های دوره می‌توانید به تمامی جلسات این دوره دسترسی داشته باشید. نکات اصلی مباحث HTML و CSS، به زبان ساده بیان شده تا به آسانی قابل درک باشند. همچنین در دو مینی پروژه سعی کردیم کارکرد مباحث را بهتر نمایش دهیم.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *